Accés directe al contingut de la pàgina

Notícies

La biblioteca de SIDA STUDI es mou per Sant Jordi!

20/04/2012

El Centre de Documentació i Recursos Pedagògics celebra el dia del llibre amb una edició especial de punts de llibre i un vídeo de presentació.

  • Punts de llibre 2012

Des de fa un parell d’anys la biblioteca de SIDA STUDI celebra la diada de la rosa i el llibre d’una forma molt especial: distribuït punts de llibre en diversos espais del barri del Raval, on té la seu la nostra entitat.

Aquest any, malgrat la complexa situació en la que ens trobem, no hem volgut deixar de celebrar aquesta jornada i per això, encara que amb un tiratge limitat, hem fet una edició de dos nous punts de llibre que s’afegeixen a la nostra col·lecció de 5 punts “+ informació + plaer”.

Els punts, dissenyats per la nostra voluntària Clara Herreros Murueta-Goyena, els podràs trobar el 23 d’abril tant a la nostra entitat, al carrer Bisbe Laguarda, com a la Rambla del Raval, on els punts seran presents en diferents carpes de les entitats que participen a la jornada “Per Sant Jordi el Raval aprèn del Raval”. També l’Associació Ciutadana Anti-sida de Catalunya (ACASC), repartirà tant els punts de llibre com el material preventiu “Kit del plaer” dins d’una de les activitats que aquesta entitat durà a terme a la seva carpa de 10.30 a 18h.

Els punts de llibre també es podran trobar en altres equipaments culturals propers a l’entitat: la Biblioteca Sant Antoni-Joan Oliver, la Biblioteca Sant Pau-Santa Creu, la Biblioteca Rosa Sensat, la Biblioteca Andreu Nin-Gótic, la llibreria la Central del Raval, la llibreria documenta, el teatre Romea, el Centre Cívic Drassanes, el Centre Cívic de la Barceloneta i a les associacions CIAJ, Associació per a Joves TEB-Ravalnet, Ibn el Batuta, Rincón Latino, Casal d’Infants del Raval i ABD.

Sant Jordi és un dia molt especial pels bibliotecaris/es i com estem de festa, aprofitem per presentar-te en aquest vídeo que ha elaborat el nostre voluntari Xavi Colom, el Centre de Documentació i Recursos Pedagògics i l’associació amb la voluntat que coneguis una mica millor la nostra feina.

Som una entitat no massa gran i en aquests temps tan convulsos costa trobar notícies positives, però tant els punts de llibre com aquest vídeo presentació són fruit de la tasca desinteressada que duen a terme els voluntaris/es de la nostra entitat. Són petits gestos, petits detalls que ens permeten poder gaudir d’una de les diades més importants del nostre país i poder-la celebrar amb totes les persones que, des de fa 25 anys, creuen en la nostra entitat i en la nostra tasca contra la pandèmia del VIH/sida.

A tots/es vosaltres, gràcies i Feliç Sant Jordi!!